Gaziantep Destek Eğitim Danışmanlık ve Personel Belgelendirme Test ve Sertifikalandırma A.Ş.

Kimyasal Değerlendirme Uzmanı Eğitimine Kayıtlar Başladı!

2024-06-05 15:02:16 tarihinde yayınlandı.

Sayın Üyemiz,

 

Üretim yaptığı alanda Kimyasal madde kullanan ve İthal eden firmaların kimyasallarını Bakanlığın sistemine kayıt edebilmeleri için; “Kimyasal Değerlendirme Uzmanı” belgesi olan kişiler tarafından Güvenlik Bilgi Formlarını hazırlatmaları gerekmektedir.

Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik"  kapsamında  “1 ton ve üzeri kimyasal üreten ve ithal edenlerin ilgili bakanlıktan söz konusu kimyasal maddeye ait kayıt numarası almadığı takdirde faaliyetine devam edemeyecekleri” ifade edilmektedir.

GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi, Kimyasal Değerlendirme Uzmanı alanında eğitim ve belgelendirme yetkisine sahip bölgenin tek sivil toplum kuruluşudur.

Söz konusu eğitimlere katılarak Kimyasal Değerlendirme Uzmanı belgesine sahip olabilmek için başvurular başlamış olup kısıtlı sayıdaki kontenjanda yerinizi alabilirsiniz. Eğitim tarihi planlaması yeterli katılım sayısına ulaşıldıktan sonra  belirlenecektir.

 

 

https://gto.org.tr/tr/formlar/kimyasal-degerlendirme-uzmanligi-egitim-katilim-formu-388.html?code=efwm5bptYjeCf8U2

 

Eğitim Süresi    : 8 gün  (64 Saat)

Sınav Süresi: 1 Gün (3 saat)

Yer  : GAZİANTEP TİCARET ODASI

NOT: Eğitim sonunda yapılacak olan sınavdan başarılı olan adaylar Kimyasal Değerlendirme Uzmanı sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

 

Detaylı Bilgi İçin: 

Tel:+90 850 205 27 27

Whatsapp Hattı: 0552 832 88 27

E-mail: esraseyyar@gaziantepdestek.com.tr